Tábory veselé vědy 2022

O letošních prázdninách jsme navázali na tradici  a uspořádali již třetí ročník příměstských táborů Veselé vědy u nás v Křepenicích. Červencový termín byl vedený týmem lektorů ve složení Martina, Denisa, Bára a Milan, srpnový termín vedli Martina, Zuzka a Milan. Oba tábory měly program nabitý mnoha pokusy.

Program táborů v letošním roce zaplnily pokusy ze světa rostlin. Odhalili jsme tajemství slova enzym a prozkoumali jsme, jak vypadá rostlina uvnitř. Dále jsme se vydali po stopách dávných alchymistů a nahlédli do jejich středověké dílny. Podařilo se nám rovněž proniknout do kouzel fyziky a elektřiny, prozkoumali jsme zvuk a jeho šíření v prostoru.

Hlavní událostí každého tábora Veselé vědy je celodenní výlet. Ani letošní ročník o něj nebyl ochuzen. V červenci jsme vyrazili do areálu U Radešínka v Počepicích, kde jsme se podívali do pekárny na výrobu medových perníčků a mohli jsme si zahrát Adventure golf. V srpnu jsme se vydali na Dobříš do zahradního ateliéru Chodící dřevo paní Evy Hellerové Hodinkové, ve kterém jsme s paní loutkářkou vyrobili krásné loutky a stali se z nás tak (skoro) kvalifikovaní čeští loutkáři a loutkářky.

Těšíme se na další ročník příměstských táborů a přejeme všem malým vědcům hladké přistání v novém školním roce.